Václav Krpelík Photography

LIMITOVANÁ EDICE VELKOFORMÁTOVÝCH FOTOGRAFIÍ  

 

 

Všechny fotografie jsou k prodeji pouze v rámci limitovaných edic 10-ti  kusů. Edici 10-ti kusů naleznete u plátna, edici 10-ti pak u papíru.

Každá fotografie je omezena tomuto nízkému počtu výtisků, což zaručuje, že Vaší investici bude dopřána značná exkluzivita. S každým výtiskem navíc obdržíte autorem podepsaný certifikát autentičnosti s aktuálním pořadovým číslem v rámci limitované série, potvrzující nejen pravost a exklusivitu, ale i druh použitých materiálů.

Jakmile bude limitu dosaženo, žádné další fotografie nebudou vytištěny a fotografie bude stažena z prodeje.

Tyto fotografie jsou dostupné pouze prostřednictvím těchto stránek. Nelze je zakoupit v žádném z obchodních řetězců či fotobance a tak si můžete být jistí, že na své zdi pověsíte něco tak individuálního jako jste vy sami.

 

 

INFORMACE O TISKU

 

“Tisk fotografií je odměnou pro každého fotografa. Člověk investuje statisíce do fotografické výbavy, stráví týdny plánováním, hledáním kompozic, či nekonečným čekáním na to pravé světlo, to vše jen proto, aby se jednoho dne dostal až do fáze tisku.

Když se pak řekne tisk, napadají mě synonyma jako preciznost, perfekcionismus, dokonalost, či profesionalita. Proto jsem pro tisk svých fotografií vybral studio, o němž jsem přesvědčen, že je jedno z nejlepších v ČR. Stejně tak i materiály jsem zvolil ty nejlepší z nejlepších, jelikož věřím, že si to mé fotografie zasluhují... “

Všechny fotografie jsou tištěny v profesionálním tiskařském studiu technologií Gicleé, která zaručuje průměrně 100 let barevné stálosti, za použití nejmodernějšího Epson Pro Stylus 9900. Jde o tiskařský stroj, který disponuje nejširším dostupným rozsahem barev, nejnovějším systémem 11-ti barevných pigmentových inkoustů Epson UltraChrome™. Systém pigmentových inkoustů Epson UltraChrome™ ve spojení se zdokonalenou technologií zpracování obrazu zaručuje jemné gradace, omezuje vznik bronzingu a zajišťuje výtisky, které jsou vysoce odolné proti poškrábání.

                                                                                                       

K dispozici jsou 4 druhy materiálu :

Rauch Premium Satin papír           - je 260 g těžký, pololesklý, profesionální fotopapír. Popis výrobce: "Universally applicable weighty photo satin paper with a silky-mate surface which shows a practically immediate smearless drying and excellent water resistance. Color images are reproduced in a photo-realistc way, true colors, living and rich in detail. The coating of this genuine photo basic paper shows an excellent color reproducton at high truth of detail, sharpness of outline, an extreme great color complexity and excellent fatness." Svou cenou a vlastnostmi je tento papír nejvhodnější volbou pro ty, kteří ocení především skvělý poměr cena / výkon. 

Rauch Pro Bright plátno                 - je 340g těžké, matné, profesionální plátno. Popis výrobce: "Canvas Como PRO bright white is a naturally white blended fabric of cotton and polyester fbres, coated for printing with water-based inkjet printing. The coating is fast-drying even at high levels of ink application. The prints impress with high colour brilliance, perfect ink absorption and after drying is complete, they are resistant to water splashes, long-lasting and non-sensitive. Canvas Como PRO bright white stands out through its extremely good fatness qualities both when printed and unprinted, particularly also after the application of a protective paint such as our ClearShield FineArt paint, which was specially developed for use on canvases. Pictures printed on Canvas Como PRO bright white with pigment-based inks are to a large extent resistant to the efects of light, making it very suitable for archiving purposes. Canvas Como PRO bright white fulfls completely the applicable human-ecologicalrequirements in accordance with Oeko-Tex® Standard 12.0.09048." Svou cenou a vlastnostmi je toto plátno nejvhodnější volbou pro ty, kteří ocení především skvělý poměr cena / výkon.

Hahnemühle Fine Art papír          - je 310 g těžký, archivní, matný, Fine Art špičkový fotopapír. Popis výrobce: "Photo Rag® Bright White – a 100% cotton paper with a smooth surface texture – guarantees archival standards. With its premium matt inkjet coating Photo Rag® Bright White meets the highest industry standards regarding density, colour gamut, colour graduation and image sharpness while preserving the special touch and feel of genuine art paper. Compatible with pigmented and dye inkjet systems. Photographic and fine art reproduction complying with highest archival standards, digital art, black & white and colour photography, limited edition prints, presentation prints for display purposes and exhibitions, albums, greeting cards etc." Materiály Hahnemühle jsou jednoduše řečeno tím nejlepším, co lze v Evropě sehnat.

Hahnemühle Fine Art plátno          - je 400 g těžké, archivní, matné, Fine Art špičkové plátno. Popis výrobce: "Daguerre Canvas – a bright white, poly-cotton canvas – guarantees archival standards. With its premium matt inkjet coating Daguerre Canvas meets the highest industry standards regarding density, colour gamut, colour graduation and image sharpness. It is easy to stretch and can be varnished after printing.Compatible with pigmented and dye inkjet systems. Photographic and fine art reproduction complying with highest archival standards, digital art, black & white and colour photography, limited edition prints and exhibitions." Materiály Hahnemühle jsou jednoduše řečeno tím nejlepším, co lze v Evropě sehnat.

Investice do lepších tiskařských materiálů znamená především barevnou stálost a odolnost proti stárnutí. Při použití levných materiálů, fotografie může být také “hezká”, ale časem dochází k vyblednutí barev, žloutnutí papíru či plátna, zvlnění vlivem vlhkosti a v těch horších případech až k vypadávání z rámu, pasparty, či odlepování od desky. Kvalitní materiály jsou oproti tomu charakteristické barevnou stálostí okolo 100 let, vysokou odolností proti vlhkosti a díky nepřítomnosti kyselin a optických zjasňovačů u nich nedochází ani k nepříjemnému žloutnutí.

Barvy, kontrast a expozice vytisknutých fotografií se mohou do určité míry lišit od toho, co vidíte na Vašem monitoru. Je to dáno tím, že každý monitor disponuje jiným nastavením barev a kontrastu, či jinou intenzitou podsvícení. Na některých monitorech se tak fotografie mohou jevit jako podexponované, přeexponované, barevně přesycené, či barevně nevyvážené.

Aby byla u tisku zajištěna barevná vyváženost a dosaženo optimální expozice, jsou všechny fotografie pro tisk zpracovávány v mé fotografické stanici, jejíž hlavní součástí je kalibrovaný monitor s IPS technologií. Ten zaručí, že to, co vidím na monitoru, pak v tiskařském studiu i tisknu.  Jinými slovy, Vámi zakoupené fotografie budou vypadat lépe, než to co vidíte na svých nezkalibrovaných monitorech.

 

VELIKOST, OKRAJE A RÁMOVÁNÍ FOTOGRAFIÍ

Fotografie jsou nabízeny ve 2-4 velikostech (A2, A1, A0) v závislosti na druhu materiálu. Je třeba počítat s tím, že rozměry fotografií jsou přibližné a mohou se v jednotlivých případech mírně lišit. Zvláštním případem pak jsou fotografie panoramatické. Ty jsou slepeny z mnoha vertikálních fotografií a tak je u nich směrodatným rozměrem jejich šířka (100cm, 150cm, 200cm).

Neváhejte nás kontaktovat, jestliže požadujete jinou, specifickou velikost.

U všech výtisků na papír je okolo fotografie ponechán bílý rámeček o šířce 1cm, což usnadňuje následnou aplikaci jakéhokoliv způsobu rámování. Fotografie tak lze lépe rámovat do pasparty či klasického rámu, laminovat, lepit na kappa desku či dibond. U pláten je pak přidán mnohem větší rámeček sladěný s barvami fotografie, kvůli možnosti následného napínání na dřevěný rám.

O vhodném způsobu rámování se poraďte s odborníky a nebo se můžete obrátit na nás. Vaše požadavky budeme konzultovat s tiskařským studiem a doporučíme optimální řešení.

 

    

DORUČENÍ

    

Fotografie na papíře a plátně budou opatrně srolovány, zabaleny a utěsněny v 60-100 cm dlouhé tubě. Můžete si tak být jistí, že Váš budoucí obraz bude zabezpečen proti poškození během transportu a doručen v naprostém pořádku.

Vždy se budeme snažit, aby Vaše objednávka byla vyexpedována do 10 pracovních dnů od data jejího přijetí. Pokud by mělo dojít k jakémukoliv zdržení, budeme Vás kontaktovat e-mailem. Doručení v rámci České Republiky je zahrnuto v ceně. Jestliže je adresa doručení mimo ČR, ale v rámci EU, použijte anglickou verzi stránek. U objednávek s doručovací adresou mimo EU nás kotaktujte, až budete připraveni uskutečnit objednávku.

 

 

PLATBA

 

Všechny platby jsou uskutečňovány prostřednictvím platebního systému PayPal, který zaručuje nejbezpečnější způsob realizace plateb na internetu. Platby v něm lze uskutečňovat jakoukoliv kreditní či debetní kartou a to i v případě, že v platebním systému PayPal nemáte založen žádný účet. Uvedené ceny jsou včetně dopravy a balného.

 

 

UKÁZKA OBRAZOVÉ KVALITY FOTOGRAFIÍ

Pokud toužíte po fotografii větších rozměrů (více než 1m), je vhodné vybírat především v kategorii panoramat. Tyto snímky jsou slepeny z mnoha vertikálních fotografií a tak jejich rozlišení často dosahuje až neuvěřitelných 20 000 pixelů na delší straně. To postačuje k tisku i několik metrů velkých fotografií.

Obrazovou kvalitu fotografií můžete sami prověřit v ukázce níže. Zkuste zazoomovat na oblázky pokrytou pláž, na vzdálený Brighton Pier úplně vlevo, či odhalit racka, který sedí na vrcholku jednoho z osmi sloupů. Na náhledu vlevo uvidíte, jak velkou část fotografie právě sledujete.
Copyright Václav Krpelík © fotografie na těchto stránkách jsou vlastnictvím václava krpelíka
bez písemného povolení nesmí být stahovány, kopírovány, či použity jakýmkoliv způsobem
Created by DIXILO
Váš košík:    
ENENGLISH CZČESKY
Obchodní podmínky