Václav Krpelík Photography

OUR WORLD UNDERWATER PHOTO COMPETITION 2018

Dvě největší komunity podvodní fotografie (Wetpixel a DivePhotoGuide) zaštiťují každý rok jednu z největších fotografických soutěží na světě. Každý rok se soutěže účastní tisíce fotografů z celého světa, porotu tvoří věhlasná jména jako Alex Mustard, Keri Wilk, Lia Barrett a výsledky jsou oficiálně vyhlášeny během Our World Underwater Dive & Travel Show v Chicagu.

Wetpixel o soutěži píše. "Entries represent some of the finest underwater imagery on the planet."

Václav se STAL VÍTĚZEM (ZÍSKAL 1. MÍSTO V KATEGORII "BLACK&WHITE" ) v OUR WORLD UNDERWATER PHOTO COMPETITION 2018.

Václav vyhrál all inclusive týdenní pobyt na Filipínách, v luxusním resortu Atlantis Puerto Galerra / Atlantis Dumaguete.

 

 

VIEW MAGAZINE 2016

Německý časopis VIEW koupil na dvoustránku fotografii, na které Martin Zajac káže svým studenům. Jedná se o fotografii, která se dostala do TOP SUBMISSIONS" v NATIONAL GEOGRAPHIC PHOTO CONTEST 2015. 

 

 

 

 

 

NATIONAL GEOGRAPHIC 2015

Hned 2 Václavovy fotografie se dostaly do "TOP SUBMISSIONS TO THE NATIONAL GEOGRAPHC PHOTO CONTEST 2015". Jedná se pravděpodobně o největší fotografickou soutěž na světě, které se ročně účastní tisíce fotografů z celého světa.

 

 

 

 

OCEAN PODZIM 2015

Neznámější český časopis o potápění, mořích a oceánech koupil článek "HRÁTKY S DELFÍNY". Článek byl publikován v sekci "Příroda".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OCEAN LÉTO 2015

Neznámější český časopis o potápění, mořích a oceánech koupil článek "FOTÍME DO RAWU". Článek byl publikován v sekci "Fotoporadna", kterou Václav od podzimu 2013 vede.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OCEAN JARO 2015

Neznámější český časopis o potápění, mořích a oceánech koupil článek "POHYB POD VODOU". Článek byl publikován v sekci "Fotoporadna", kterou Václav od podzimu 2013 vede.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OCEAN ZIMA 2014

Neznámější český časopis o potápění, mořích a oceánech koupil článek "KRATIVNÍ PRÁCE SE SVĚTLEM". Článek byl publikován v sekci "Fotoporadna", kterou Václav od podzimu 2013 vede.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OCEAN PODZIM 2014

Neznámější český časopis o potápění, mořích a oceánech koupil článek "SVĚTLO A JEHO SPECIFIKA POD VODOU". Článek byl publikován v sekci "Fotoporadna", kterou Václav od podzimu 2013 vede.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OCEAN LÉTO 2014

Neznámější český časopis o potápění, mořích a oceánech koupil článek "KOMPOZICE A JEJÍ SPECIFIKA POD VODOU". Článek byl publikován v sekci "Fotoporadna", kterou Václav od podzimu 2013 vede.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OCEAN JARO 2014

Neznámější český časopis o potápění, mořích a oceánech koupil článek "EXPOZICE A JEJÍ SPECIFIKA POD VODOU". Článek byl publikován v sekci "Fotoporadna", kterou Václav od podzimu 2013 vede.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZSL ANIMAL PHOTOGRAPHY COMPETITION 2013

Václavova fotografie "SLOWEST SPRINTER" vyhrála první cenu v kategorii "DEEP AND MEANINGFUL" v mezinárodní soutěži pořádané společností ZSL v Londýně. Václav byl pozván na londýnskou exhibici, slavností předávání cen, obdržel první cenu (1000 GBP / 33 000 CZK) a jeho vítězná fotografie byla použita pro obal knihynejlepších fotografií soutěže.

 

Soutěže se zúčastnilo více než 1000 fotografůz různých zemí a o jejich kvalitě svědčí prohlášení manažerky exhibice Sarah Barron: "After the calibre of the entries into the ZSL Animal Photography Prize in 2012 we had high hopes for this year's competition, but we couldn't have anticipated the incredible quality of the images entered."


www.bbc.co.uk: Vaclav Krpelik's striking image of a turtle in the Red Sea was the adult winner in the Deep and Meaningful category. Vaclav said: "I met this big animal when free-diving in the Abu Dabbab bay. It emerged out of nowhere, eating the sea grass and coming right at me. This image captures the precise moment when the turtle decided to come up to the surface to take a breath."

 

 

 

 

 

OCEAN ZIMA 2013

Neznámější český časopis o potápění, mořích a oceánech koupil fotografii "HIDDEN" pro obalpodzimního čísla časopisu, osmi-stránkové portfoliofotografa "FOTOGRAFIE S PŘÍCHUTÍ MOŘSKÉ VODY" a také článek"VÝBAVA PRO UW FOTOGRAFII.

 

Šéfredaktorka časopisu OCEAN o Václavovi napsala:"Fotograf Václav Krpelík má úchvatné snímky. Vyznačují se prezicním zpracováním a ohromují krásou scenerií a zvláštního světa. Kvůli jedinečnému záběru neváhá v noci vylézt na vrchol dolomitských skal nebo se ponořit na nádech k pelagickým mořským živočichům. Je sžitý s přírodou duší i tělem a jeho fotografie tuto vzácnou harmonii odrážejí plnou mírou. Odmítá předražené fotografické vybavení a se svým jednoduchým přístrojem dokazuje, že mistrovství fotografie se skrývá v srdci."

 

 

 

NATIONAL GEOGRAPHIC 2013

Václavova fotografie se dostala do "TOP SUBMISSIONS TO THE NATIONAL GEOGRAPHC PHOTO CONTEST 2013". Jedná se pravděpodobně o největší fotografickou soutěž na světě, které se ročně účastní tisíce fotografů z celého světa.

 

 

 

 

TRAVELFOCUS 2013

Cestovatelský magazín TRAVELFOCUS, koupil článek "NA JEDEN NÁDECH" pro sekci "PORTFOLIO" svého zimního čísla. Článek popisuje Václava jako jediného českého fotografa pořizujícího snímky podmořského světa digitální zrcadlovkou na jeden nádech, bez přístrojů.

 

 

 

 

 

 

 

 

OCEAN PODZIM 2013

Neznámější český časopis o potápění, mořích a oceánech koupil fotografii "UNDERWATER PASTURE" pro obal podzimního čísla časopisu a zároveň několikastránkový článek "ZA DUGONGEM NA NÁDECH". Václav zahájil trvalou spolupráci s časopisem OCEAN, která obnáší vedení sekce "FOTOPORADNA".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PAF TACHOV 2013 - MISTROVSTVÍ ČR

Václav vyhrál první cenuv kategorii "MISTROVSTVÍ ČR - AUTORSKÉ PORTFOLIO" v mezinárodní soutěži podvodní fotografie  PAF TACHOV.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FOCUSMAGAZINE 2013

Václav publikoval 15 stránkový článek"NATURE S VÁCLAVEM KRPELÍKEM" v časopise FOCUSmagazine, zahrnující sekci "10 rad Václava Krpelíka jak fotit na horách".

 

 

 

 

 

 

 

DIGITAL SLR USER MAGAZINE 2010

Anglický magazín DIGITAL SLR USER koupil hned dvě fotografie pro své říjnové číslo. Fotografie "DESTINY" byla použita pro obal časopisua fotografie "LANDS END" byla publikována v sekci "Portfolio".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LANDSCAPE PHOTOGRAPHER OF THE YEAR 2010

Fotografie "MYSTERY OF CANARY WHARF" byla "Commended" ve finálním kole soutěže Landscape Photographer of the Year 2010, vyhrála místo v "Awards book", byla publikována v magazínu The Sunday Timesa vystavena po dobu 2 měsíců jako velkoformátový obraz v Národním Divadle v Londýně.

 

 

 

 

 

 

 

 

DIGITAL SLR USER MAGAZINE 2010

Anglický magazín DIGITAL SLR USER koupil fotografii "HELL BRIDGE" pro své prosincové číslo. Fotografie byla publikována na čestném místě v sekci "The Big Photo Guide - Low Light Projects".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DIGITAL SLR PHOTOGRAPHY MAGAZINE 2010

Anglický magazín DIGITAL SLR PHOTOGRAPHY publikoval fotografii "ST. MICHAEL´S MOUNT" na dvojstránce sekce "Showcase" svého červencového čísla.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PRACTICAL PHOTOGRAPHY MAGAZINE 2010

Anglický magazín PRACTICAL PHOTOGRAPHY koupil fotografii "CANARY WHARF" pro sekci "Showcase" svého červencového čísla.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LANDSCAPE PHOTOGRAPHER OF THE YEAR 2009

Fotografie "NIGHT VIEW" byla "Commended" ve finálním kole soutěže Landscape Photographer of the Year 2009, vyhrála místo v "Awards book" (kniha nejlepších fotografií soutěže) a byla vystavena po dobu 2 měsíců v Národním Divadle v Londýně.

 

 

 

 

 

 

NATURAL LONDON PHOTO COMPETITION 2009

Václav vyhrál první cenuv soutěži Natural London (kategorie "Rivers and Streams"). Soutěž s mezinárodní účastí více než tisíce fotografů byla pořádána organizací Natural England a publikována deníkemLondon Paper.Václav byl pozván do londýnské City Hall na exhibici a slavností předávání cen.

 

 

 

 

 

 

VÁCLAV POSILUJE REDAKČNÍ TÝM FOTORADCE.CZ

Václav se stal součástí redakčního týmu Fotoradce.cz. Fotografická veřejnost navštěvující zmíněný server se tak může těšit nejen na články o fotografických expedicích do nejrůznějších končin, ale také na seriál krajinnářské fotografie představující veškeré techniky spadající do této oblasti fotografie a v neposlední řadě i na fotografické cesty do hlubin moří a oceánů.

Veškeré články publikované v sekci "Aktuality" na stránkách www.vaclavkrpelik.com jsou proto zároveň publikované na fotografickém serveru www.fotoradce.cz.

Tomáš Dolejší (šéfredaktor - www.fotoradce.cz): “Jsem rád a nadšen, že nadějný a nadaný fotograf, Václav Krpelík, se stal součástí redakčního týmu Fotorádce.cz". 

Copyright Václav Krpelík © fotografie na těchto stránkách jsou vlastnictvím václava krpelíka
bez písemného povolení nesmí být stahovány, kopírovány, či použity jakýmkoliv způsobem
Created by DIXILO
Váš košík:    
ENENGLISH CZČESKY
Obchodní podmínky