Václav Krpelík Photography

Expedice - LOFOTY (5 - 15.2.2021) - 1 volné místo

Rád bych Vás pozval na fotografickou expedici na do KRÁLOVSTVÍ ZAMRZLÉHO ZA POLÁRNÍM KRUHEM! Naším hlavním táborem bude oblast Reine, v jejíž bezprostředním okolí se nachází nejslavnější fotografické lokality Lofot. Fotografovat zde budeme Reine, Reinefjorden, Reinebringen, Hamnoy, Kvalviku, Uttakleiv, Ritten, Offersoykammen, Veinestinden, Hoven, Skagsanden, Storsandnes a další lokality, patřící mezi to nejlepší, co Norsko může nabídnout. 

Ubytovaní budeme ve velmi útulných a velmi kvalitně vybavených domečcích na kůlech přímo nad mořem. Fotografové budou mít k dispozici kuchyň, jídelnu, sprchy, pračku, elektřinu, ložnice, prostor pro editaci fotografií, monitor pro promítání, atd. Takže žádné stany nebo spacáky a polní podmínky. 

Místo konání:  Norsko - Lofoty

Termín:  5 - 15.2.2021 (11 dnů)

Počet účastníků: 6-7 fotografů + lektor

Doprava: Letecky (Praha-Oslo-Narvik), Autem (Narvik-Lofoty)

Přibližné náklady: 38 000 CZK (obsahuje 4 lety: zpáteční letenku Praha-Oslo-Narvik, příplatek za zavazadlo, 9 nocí ubytování ve stylových domečcích u moře, 1 noc ubytování na hotelu u letiště, 11 dnů půjčovné 2 aut, 11 dnů pojištění 2 aut, 11 dnů spotřebu benzínu 2 aut, poplatek za 2 náhradní řidiče, taxi z hotelu na letiště, moji asistenci při výběru foto-techniky / outdoorové výbavy, při výstupech / sestupech, při focení a při editaci fotografií).

Přibližné kapesné: Cca 3-5 000 CZK pro nákup surovin pro vaření a běžnou útratu (dle preferencí každého)

Informace a přihlášky: info@vaclavkrpelik.com

Link na předchozí foto-expedici do těchto lokalit:

https://www.fotoradce.cz/kralovstvi-zamrzle-za-polarnim-kruhem

Video z předchozí foto-expedice do této lokality:

https://www.youtube.com/watch?v=7d7rixugIFs&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3JERGOnea4w7CJwTBc4voFzQEUVlK5dbHVnMS-YM6SnvquKDiK2kzUGF8

V ČEM JE EXPEDICE UNIKÁTNÍ

Vzhledem k extrémní popularitě zimních Lofot se na fotografických lokalitách, které se nachází v dostupnosti aut často tlačí 10, 20 ale někdy i 40 fotografů. Tomuto „jevu“ se vyhneme tím, že se zaměříme převážně na výstupy 15 minut až 2 hodiny chůze od aut.

Na zasněžených vrcholcích Lofot nás totiž čeká pravý opak. Nestalo se, že bychom na jediné lokalitě narazili v době východu a západu na jediného fotografa. Všude jsme dosud byli naprosto sami! Výhledy z těchto menších či větších vrcholků jsou naprosto fantastické!

Během foto-expedice tedy budeme mít možnost pod dohledem vystoupat na menší, či větší vrcholky Lofot, fotit východy a západy slunce z těchto unikátních míst, zažít tak opravdové severské dobrodružství a zároveň si domů přivézt fotografie, která jen tak někdo nemá.

Každá lokalita má svá specifika a tak každému focení většinou předchází mnoho neúspěšných pokusů. Na základě mnohaletých zkušeností a znalostí lokalit se těmto výstupům typu "pokus / omyl" vyhneme a ukážeme si Lofoty v tom nejkrásnějším podání.

 

CO BUDETE POTŘEBOVAT

Digitální zrcadlovku s libovolným objektivem, stativ, případně kabelovou spoušť, čelovku, pevnou nepromokavou obuv (ideálně kategorie B/C nebo C), teplé oblečení (ideálně péřové), návleky do sněhu a chuť učit se novým věcem. Ti, co se budou chtít účastnit nějakého toho výstupu využijí mačky, sněžnice, hůlky a cepín.

Pokud jste mačky, sněžnice ještě neměli na nohách vůbec nevadí. Všem bude na místě zkontrolována / seřízena výbava a podány instrukce, včetně ukázek, jak výbavu optimálně používat.

 

NÁROKY NA FYZIČKU

„Cvakače od aut“ na tuto foto-expedici výjimečně neberem. Ti ať jdou ke komerčním organizátorům foto-expedic (u kterých zaplatí o 5-20 tisíc více) a přidají se k hloučku XX dalších fotografů, kteří na silnici nebo parkovišti již budou stát.

Výstupy do kopců trvají 15 minut až 2 hodiny, nejčastěji však kolem hodiny. Nejde o lezení, nýbrž o klasickou zimní vysokohorskou turistiku. Hodinu do kopce s batohem na zádech a sněžnicemi na nohou zvládne každý s průměrnou kondicí, nadšením a odhodláním.

Co se kondice týče, neexistují měřítka. Měl jsem na foto-expedicích 60-70 let staré mladíky, kteří vyběhli všechno s prstem v nose a zároveň 25 let staré „aiťáky“, kteří po hodinové tůře „pro holky“ vyčerpáním padli.Tedy není to o pohlaví, stáří, váze, ale o aktuální kondici a hlavně přístupu.

Pro ty co nebudou fyzicky stačit bude sloužit druhé auto, které bude jezdit na snadněji přístupné lokality (v okolí pláží a cest).

PŘEDNOSTI EXPEDICE:

- možnost zažít opravdové severské dobrodružství za polárním kruhem

- možnost výstupů na zimní vrcholy Lofot a focení těch nejkrásnějších unikátních kompozic

- o nic se nestaráte (letenky, ubytování, půjčení auta, plánování výstupů, pohyb v terénu, atd.) 

- výborné ubytování ve stylových domečcích nad mořem

- vysoká koncentrace fotograficky atraktivních lokalit 

- mnohaleté zkušenosti s prací s lidmi

- detailní znalost oblasti

- malý počet účastníků

- přátelská a uvolněná atmosféra

- relativně nízké náklady (v kontextu cen na Lofotách)

- celá foto-expedice bude natáčena na drona, takže budete mít památku v podobě mini-filmečku


Datum publikování: 27.02.2020


Sdílejte: 
Copyright Václav Krpelík © fotografie na těchto stránkách jsou vlastnictvím václava krpelíka
bez písemného povolení nesmí být stahovány, kopírovány, či použity jakýmkoliv způsobem
Created by DIXILO
Váš košík:    
ENENGLISH CZČESKY
Obchodní podmínky