Václav Krpelík Photography

Workshopy - OBECNÉ INFORMACE

CO WORKSHOPY JSOU A V ČEM JSOU TY NAŠE JINÉ?

Workshopy jsou několikadenní fotografické výpravy do přírody, pořádané za účelem zdokonalení se v oblasti fotografie, poznávání atraktivních lokalit a seznámení se s dalšími nadšenci, kteří jsou pro dobrý snímek ochotni něco udělat.
 
Nejedná se o "výlety do přírody", na kterých Vás "lektor" zaveze na lokalitu a nechá napospas. Účastnítkům je věnována péče cca 8 hodin denně, především v oblasti teorie. U některých lokalit je zajištěna i učebna a v případě nepříznivého počasí se workshop orientuje především na editaci fotografií a komplexní workflow v programech Lightroom, Photoshop a PTGui. 
 
 
 
PRO KOHO JSOU URČENY?

Workshopy jsou určeny jak pro úplné začátečníky, toužící se naučit efektivně ovládat fotoaparát v praxi, tak pro pokročilejší nadšence, kteří by si rádi osvojili různé techniky krajinářské fotografie, ale i pro profesionální komerčně orientované fotografy, jejichž cílem je rozšířit si obzory v oblasti nekomerční fotografie, či podívat se ve společnosti příjemných lidí na nové lokality.
 
 
 

CO SE NA WORKSHOPU NAUČÍTE?

Na začátku se snažím především zjistit Vaše přání. Někdo preferuje návštěvu fyzicky náročnější lokality s cílem toho nafotit co nejvíce, jiný by se raději zdokonaloval v technikách typu lepení expozic, dlouhých časech, či v panoramatické fotografii, další by většinu času věnoval post-procesingu.

Díky tomu, že jsou výpravy realizovány v malých skupinkách (maximální počet účastníků je 8), můžeme lépe vyjít vstříc Vašim představám a program workshopu přizpůsobit.

Během 4-denního workshopu se sice ze začátečníka profesionál nestane (stejně tak jako se nestane polibkem z žáby princ), ale zvládnutí pravidel pro kompozici, technik pro expozici a pokročilých metod krajinářské fotografie znamená výrazný posun v rozvoji každého z Vás.
 
 
 
 
CO LZE NA WORKSHOPU ZAŽÍT?

Především pohodovou atmosféru. Společné bydlení na horolezeckých chatách, či v horských hotýlcích a společná cesta tam i zpět připomíná atmosféru školních výletů či klubových akcí, na kterou každý jistě rád vzpomíná, a která stmelí účastníky workshopu do jednoho týmu. To, že si v často náročném terénu možná šáhnete i na dno svých sil bude odměněno zážitky, které si odnesete spolu se zajímavými záběry. 
 
Pokud to bude Vaším přáním a bude podloženo dostatečnou fyzickou zdatností a vybaveností, jsem pro každý výstup na vrchol, nocování na lokalitách a podnikání dobrodružnějších aktivit s focením spojených.
 
 
 
JAKOU FYZIČKU POTŘEBUJETE? 

Ačkoliv jsou všechny workshopy koncipovány tak, aby je zvládl průměrně zdatný dospělý člověk, je vhodné fyzickou náročnost jednotlivých workshopů konzultovat ještě před přihlášením. Některé workshopy jsou fyzicky náročnější než jiné a konzultace umožní zjistit Vaše představy, fyzické předpoklady a na základě toho vybrat nejvhodnější termín.
 
Máte-li jakýkoliv fyzický handicap, či zdravotní problém, informujte mě o něm ještě před přihlášením na workshop.
 
 
CO NABÍZÍM?

Jsem fotograf a ne cestovní kancelář. Proto nečekejte, že Vám nabídnu zájezd. V rámci workshopů jsem zodpovědný pouze za lektorování. Kromě lektorování Vám ale bezplatně:
- doporučím / zarezervuji nejvhodnější způsob dopravy,
- doporučím / zarezervuji nejvhodnější způsob stravování,
- doporučím optimální pojištění,
- zarezervuji ubytování,
- celou výpravu naplánuji a povedu
tak, abyste se mohli soustředit už jen na focení. Lokality, na které Vás vezmu dobře znám a tak Vás provedu nejkrásnějšími místy v tu pravou dobu pro fotografování.

Před workshopem, v jeho průběhu a kdykoliv po něm poskytuji všem účastníkům bezplatné poradenství v oblasti výběru foto-techniky, výběru outdoorového vybavení, výběru nejvhodnějšího workshopu a případné přípravy na něj.
 
Workshopy organizuji od roku 2011, takže mám s jejich realizací mnohaleté zkušenosti.
 
 

 
CO NEDOKÁŽU?

Ačkoliv před každým workshopem prosím fotografické bohy o co nejkvalitnější světelné podmínky, počasí zatím ovládat nedokážu.
 
Někdy člověk zažije fotografickou nirvánu hned při první návštěvě lokality, někdy ale stráví 3 dny čekáním v dešti. Jak se říká, „krajinářská fotografie se musí vychodit“. O tom krajinářská fotografie je, to pak dělá povedené snímky pro autora tak cennými.

Jako lektor zodpovídám pouze za lektorování workshopu. Nezodpovídám za případné úrazy, nehody, krádeže, špatné počasí, či jiné nepředvídatelné události.
 
 
 
JAKÉ WORKSHOPY JSOU V PLÁNU?

V současném roce a následujících letech budou realizovány workshopy v Dolomitech a expedice do Skotska a Norska.
 
Dolomiti – v Dolomitech jde o populární oblast Tri Cime di Lavaredo. Atraktivita této lokality je opravdu výborná, jak potvrzuje mnoho mých fotografií z této oblasti. Workshopy v Dolomitech jsou sice finančně náročnější, ale jde o světovou lokalitu a kromě fotografování zde bude možnost účasti i na několika ferratových výstupech, jakým je například výstup na Monte Paterno.
 
Skotsko a Norsko - Do Skotska a Norska realizuji pouze fotografické expedice. Rozdíl mezi expedicí a workshopem je v tom, že workshop je více zaměřený na teorii a "naučení se fotit", zatímco expedice na "nachytání co nejlepších snímků" a ukázání toho nejlepšího, co daný kout světa nabízí. Na foto-expedicích se také věnujeme editaci fotografií, teorii a vyuce, ale především hodně cestujeme a snažíme se zachytit velké množství foto-lokalit v tom nejlepším světle.
 
 
 
 
JAK SE NA WORKSHOP PŘIHLÁSIT?
 
 
Stačí napsat e-mail na info@vaclavkrpelik.com a konzultovat se mnou konkrétní workshop / fotoexpedici, o které mate zájem. K vybranému termínu Vám pošlu podrobnou brožuru, obsahující veškeré informace týkající se dané akce.
 
Pokud budete mít o workshop / foto-expedici zájem, bude Vám následně vystavena faktura, jejímž uhrazením se závazně přihlásíte. Před samotným workshopem Vám pak ještě přijde e-mail s instrukcemi k odjezdu. Pokud by Vám na poslední chvíli nečekaná událost (nemoc, pracovní povinnosti, rodina) zabránili v účasti, můžete zaplacené kurzovné využít na jiném, volném, Vámi vybraném termínu (tedy nic nepropadá).
 

Datum publikování: 01.01.2010


Sdílejte: 
Copyright Václav Krpelík © fotografie na těchto stránkách jsou vlastnictvím václava krpelíka
bez písemného povolení nesmí být stahovány, kopírovány, či použity jakýmkoliv způsobem
Created by DIXILO
Váš košík:    
ENENGLISH CZČESKY
Obchodní podmínky